צוות המו"פ

ד"ר טלי ברגלס-שפירא

התחלתי את דרכי במערכת החינוך כמורה למדעים ולביולוגיה. עם השנים כיהנתי במספר תפקידים במערכת: רכזת מקצוע, מחנכת, מנהלת אשכול פיס, מנהלת מרכז למחוננים בבית שמש ועד.
במקביל למדתי לקראת תואר שני בהוראת המדעים באוניברסיטה העברית וסיימתי תואר שלישי בהוראת המדעים במכון וייצמן. בנוסף, אני בוגרת קורס מנהלים של מכון אבני ראשה ובוגרת קורס מורים מובילים של מרכז למדע.
בין יתר עיסוקיי עסקתי בפיתוח חומרי לימוד ובכתיבת ספרי לימוד במדעים  (בין היתר: במשעולי מדע וטכנולוגיה לכתה ז /רכס, מחשבה אחת קדימה/רכס, חשיבה יוצרת/רכס, ועוד חשיבה יוצרת /רכס), ובהכשרת מורים למדעים במכללת דוד ילין. היום אני מנהלת את מו"פ קהילות מקצועיות לומדות במכון מופ"ת ומלמדת בחוג לתואר השני במכללת דוד ילין ובמכללה ירושלים.

ד"ר ענבל פלש-גוילי

משנת 2017 חברת צוות מו"פ קהילות מקצועיות לומדות במכון מופ"ת. במסגרת תפקידה במכון מופ"ת ענבל מובילה קהילת למידה המכשירה מובילי קהילות מורים בדיסציפלינות הוראה שונות ושני פורומים של בעלי תפקידים. הראשון מיועד למובילי קהילות דיסציפלינאריות ועוסק בהסדרה של הכשרת מובילי קהילות למידה, והשני לחוקרים באקדמיה ועוסק במחקרים בתחום הקהילות הלומדות. בנוסף, ענבל אמונה על קידום המחקר במו"פ. ענבל משמשת גם כמרצה במכון ויצמן בתכנית לתואר שני בהוראת המדעים למורי ביולוגיה. ענבל בעלת תואר שני בביולוגיה, דוקטורט בהוראת המדעים וכן התמחות פוסט-דוקטורט באוני' ג'ורג'יה טק, ובמכון ויצמן. במסגרת ההתמחות במכון ויצמן הובילה את קהילת הלמידה של המורים המובילים בהוראת מדע וטכנולוגיה בחטיבות הביניים.

דנה כהן

רכזת התוכנית מו"פ קהילות מקצועיות לומדות במכון מופ"ת.